fbpx

Две штитенички во старечки дом и тројца вработени позитивни на Ковид-19

Министерот за здравство, Венко Филипче, пред малку откри дека во приватен дом за стари лица кој има објекти во Ченто и во Кадино, позитивни на Ковид-19 се две штитенички во едниот дом, а во другиот тројца вработени.

– Изанализирани се сите контакти и дадени се решенија за изолација. Има информација и за позитивен полицаец од пограничната полиција од странство. По враќањето во Унгарија бил дијагностициран позитивен. Во тект на денот ќе бидат тестирани триесетина полицајци на јужната граница  – информира Филипче.

Следни Објави

(ВИДЕО) Цеца стана баба, се роди Жељко

Фолк-ѕвездата Цеца Ражнатовиќ стана баба, се роди Жељко! Радосната вест таа самата ја сподели на својот профил на „Инстаграм“ преку видеоприказна. Српските медиуми јавуваат дека нејзината снаа Богдана се породила утринава со царски рез и дека и таа и бебето се чувствуваат одлично. Видеото погледнете го ТУКА! Можеби ќе ве […]