fbpx

Пет работи кои не сте ги знаеле за Венко Филипче

По прогласената пандемија со новиот коронавирус, македонскиот министер за здравство Венко Филипче постојано е во очите на јавноста која освен за неговата професионална кариера, сѐ повеќе се интересира и за неговиот приватен живот.

Во продолжение одбравме пет работи кои можеби не сте ги знаеле за Филипче!

1. Се буди околу 4-5 наутро. Вели дека така е попродуктивен.

2. Кафе почнал да пие пред седум години кога бил на специјализација во Швајцарија. „Сега стасав до ниво да пијам 6 до 7 еспреса до 4-5 попладне. Не знам дали сум испил цистерна до сега, или Олимписки базен“, раскажа министерот.  Да се надеваме дека наскоро ќе ѝ ја исполни желбата за кафе-средба на Lide Lide, неговата најголема обожавателка.

3. Министерот за здравство во шоуто „Еден на еден“ изјави дека никогаш не пиел многу алкохол.

4. Мусандра и Парамалибу биле негови места за излегување во младоста.

5. Признава дека не знае да готви, освен тост и евентуално јајца на око. Кога други готват, омилено јадење му е паста, било каква со црвен сос.

Следни Објави

Со вашите теории ќе се лечите сами: Шефицата на Инфективна удри по граѓаните

Шефицата на Одделот за инфективни болести, д-р Патриција Каламарас, со подолг статус на „Фејсбук“ го искажа нејзиното големо разочарување од однесувањето на граѓаните и непочитувањето на превентивните мерки. Ви го пренесуваме во целост. Дали мислите дека со негирање за постоење на вирусот ќе го избегнете вирусот? Дали мислите дека со вашето […]