fbpx

(ГАЛЕРИЈА) Гужва на кеј, со жестоко на полуотворени тераси: Охрид денес!

Кафе и жестоко на полуотворени тераси, огромен метеж по кејот на Охридското езеро и воглавно непочитување на социјална дистанца и носење заштитна опрема. Ова е сликата во Охрид денес, кога изминатово деноноќие во нашата земја се регистрирани рекордни 180 нови случаи со Ковид-19.

Како изгледаше денес нашиот најпопуларен туристички центар во време кога во Скопје и во уште неколку македонски општини е прогласен целосен карантин до понеделник во 5 часот наутро, погледнете во продолжение.

Фото: Mastilo.mk

* Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира 

Можеби ќе ве интересира:

Пет работи кои не сте ги знаеле за Венко Филипче

Со вашите теории ќе се лечите сами: Шефицата на Инфективна удри по граѓаните

Следни Објави

Многу сум возбудена: Атиџе сними песна

Ѕвездата од оскаровскиот македонски документарец „Медена земја“ конечно влезе во студио и официјално го сними рефренот „Чекор по чекор“, песна по која стана препознатлива. Аранжмманот е дело на Љупчо Соколовски и на Илчо Јованов, а темата која има и дует-верзија со Васил Чамов се снимаше во студиото City sound. МИ […]