fbpx

Јана Бурческа повторно ќе стане мајка

Пејачката и водителка Јана Бурческа повторно ќе стане мајка. Поранешната македонска претставничка на „Евросонг“ е во осмиот месец од бременоста и овојпат очекува син.

– Новиот мангуп во семејството ќе дојде наскоро, а ние сè уште водиме семејна дебата за името на бебето – раскажува Јана за „Репортер“.

Бурческа со сопругот Аце кој ја запроси пред милионски аудиториум во 2017 година на „Евровизија“ ја имаат и ќерката Дона (2).

Можеби ќе ве интересира:

(ФОТО) Изгуби дете, па стана алкохоличар: По хитот со Мерлин мистериозно исчезна

Водителката на „Пинк“ итно примена во болница

Следни Објави

Уапсен синот на Цеца

Денеска во попладневните часови се случил инцидент кој резултирал со физичка пресметка помеѓу синот на Цеца, Вељко Ражњатовиќ, и еден 36-годишен маж со иницијали К.С., јавува српскиот портал „Република“. Наводно, четворица во видно алкохолизирана состојба дошле пред куќата на Родиќ во Тител каде што Вељко престојува со неговата сопруга Богдана […]