fbpx

Се надевам ќе бидам во вашите молитви: Д-р Рушити со апел до Македонците

Почитувани, чувствувам морална и професионална одговорност да ве информирам дека вчера се тестирав на коронавирусот и резултатот е позитивен. Да споделиш своја болест во јавноста е тешко, но драги мои, длабоко сум убеден дека колективното здравје во моментов е поважна од секое индивидуално здравје. Се надевам дека ќе бидам во вашите молитви.

Цело време за време на мојата болничка служба носев маска N95, но ве молам, секој кој бил во контакт со мене, а чувствува потреба за консултација, тоа нека го направи преку матичниот лекар и со епидемиолог преку телефон.

(статус на Фејсбук на д-р Кемал Рушити од Универзитетската клиника за дигестивна хирургија)

Можеби ќе ве интересира:

Јана Бурческа повторно ќе стане мајка

Со вашите теории ќе се лечите сами: Шефицата на Инфективна удри по граѓаните

Следни Објави

Јана Бурческа повторно ќе стане мајка

Пејачката и водителка Јана Бурческа повторно ќе стане мајка. Поранешната македонска претставничка на „Евросонг“ е во осмиот месец од бременоста и овојпат очекува син. – Новиот мангуп во семејството ќе дојде наскоро, а ние сè уште водиме семејна дебата за името на бебето – раскажува Јана за „Репортер“. Бурческа со […]