fbpx

Водителката на „Пинк“ итно примена во болница

Познатата водителка на телевизија „Пинк“, Душица Јаковљевиќ, заврши во болница, јавуваат српските медиуми.

Како што пишува „Блиц“, таа е примена во лоша состојба со воспаление на белите дробови, па лекарите наводно се сомневаат дека е позитивна на Ковид-19.

(ФОТО) КАКВА ПРОМЕНА: БОГДАНА РАЖНАТОВИЌ ПРЕД ЕСТЕТСКИТЕ КОРЕКЦИИ!

Душица наводно е задржена на Инфективната клиника каде треба да ѝ се направат дополнителни тестови.

Јаковљевиќ пред неколку дена беше на прославата за раѓањето на внукот на Цеца.

Можеби ќе ве интересира:

(ФОТО) Изгуби дете, па стана алкохоличар: По хитот со Мерлин мистериозно исчезна

Следни Објави

Се надевам ќе бидам во вашите молитви: Д-р Рушити со апел до Македонците

Почитувани, чувствувам морална и професионална одговорност да ве информирам дека вчера се тестирав на коронавирусот и резултатот е позитивен. Да споделиш своја болест во јавноста е тешко, но драги мои, длабоко сум убеден дека колективното здравје во моментов е поважна од секое индивидуално здравје. Се надевам дека ќе бидам во […]