fbpx

Филипче: Онур, биди среќен и продолжи да се смееш!

Емотивно видео на кое вработените од Детската клиника го испраќаат Онур дома објави министерот за здравство Венко Филипче. Детето успеа да ја победи битката со ракот.

– Деновиве, нашиот јунак Онур го испративме дома од хемато-онколошкото одделение од Клиниката за детски болести. Онур уживај во детството, биди среќен и продолжи да се смееш! Го славиме животот со сите деца кои го победиле ракот, тоа се нашите јунаци, непобедливи. Оваа недела е посветена на сите кои го победиле карциномот – напиша Филипче.

Следни Објави

По позитивниот тест на Ковид-19, конечно се огласи Цеца

Фолк-ѕвездата Цеца Ражњатовиќ потврди дека таа и нејзиниот син Вељко се позитивни на Ковид-19 и дека во наредните две недели ќе бидат во домашна изолација. – На повторениот тест, Вељко и јас сме позитивни. И двајцата се чувствуваме добро, немаме никакви симптоми. Ќе бидеме во домашна изолација до наредното тестирање […]