fbpx

Јелена стана мајка

Македонската актерка Јелена Јованова стана мајка. Ѕвездата од серијата „Преспав“ попладнево во болница во Загреб на свет го донесе своето прво дете. Синчето сè уште нема име.

Јованова во 2015 година се омажи за хрватскиот колега Стјепан Периќ, со кого се запознаа на заедничкото снимање на серијата „Тајни“. Нивната венчавка без многу помпа се случи во Загреб.

Следни Објави

Д-р Мехмедовиќ: Го негираат вирусот да се заштитат од стрес

Неверувањето во вирусот не е последица само на непознавањето на вирусот, туку и избор, вели д-р Злате Мехмедовиќ, екс директор на ЈЗУ Здравствен Дом на Скопје во интервју за ТВ 24. – Убедувањето дека вирусот не постои е и психолошка состојба која е резултат на континуиран стрес и всушност преставува избор […]