fbpx

Беше посветен сопруг и татко: Македонија се прости со младиот пејач

Денес неочекувано почина пејачот Емрах Мехмеди од Жировница, Дебар. Животот го загубил во несреќен случај, паѓајки од скеле, информира порталот 24инфо.

Мехмеди ја негуваше македонската народна песна. Негови блиски велат дека бил посветен сопруг и татко.

Во продолжение ве потсетуваме на рефрен од неговиот репертоар.

Можеби ќе ве интересира:

(ФОТО) Најдобрите фризури за жени над 40 години

Лекарите открија: Пред вирусот да се развие, се појавува овој симптом!

Следни Објави

Почивај во мир убаво дете: Благоја со емотивна посвета за Мехмеди

Информацијата за прераната смрт на младиот фолк-пејач Емрах Мехмеди денеска ја вознемири јавноста, а болката ја споделија и повеќе музичари од естрадата. Благоја Грујовски истакна дека тој и колегите изгубиле пријател и прекрасна личност. „Ах, бе Емрах.. Зар вака требаше да заминеш! Немам зборови да искажам колку жалам. Почивај во […]