fbpx

Почивај во мир убаво дете: Благоја со емотивна посвета за Мехмеди

Информацијата за прераната смрт на младиот фолк-пејач Емрах Мехмеди денеска ја вознемири јавноста, а болката ја споделија и повеќе музичари од естрадата.

Благоја Грујовски истакна дека тој и колегите изгубиле пријател и прекрасна личност.

„Ах, бе Емрах.. Зар вака требаше да заминеш! Немам зборови да искажам колку жалам. Почивај во мир убаво дете. Најдлабоко сочувство до фамилијата и цела Жировница и Река“, напиша тој на „Фејсбук“.

Мехмеди го загуби животот во бизарна несреќа, местејќи антена на покрив. Беше син единец и е татко на две мали дечиња.

Можеби ќе ве интересира:

(ФОТО) Најдобрите фризури за жени над 40 години

Лекарите открија: Пред вирусот да се развие, се појавува овој симптом!

Следни Објави

Штама во Жировница: Македонските пејачи се простуваат од Емрах

Не стивнуваат реакциите по вчерашната бизарна несреќа во која животот го загуби младиот пејач Емрах Мехмеди. По емотивната посвета на Благоја Грујовски, на социјалните мрежи се огласија и докажаните фолкерки Елена Велевска и Татијана Стефановска. – Јас сум шокирана од тажната вест. Тешко е да се пронајдат вистинските зборови во […]