fbpx

„Виз ер“ ја продолжува суспензијата на сите летови од и до Македонија

„Виз ер, најголемата ниско-буџетна авиокомпанија во Централна  и Источна Европа, денес најави дека како резултат на продолжените рестрикции за патување наменети за сите странски летови од и до Македонија, авиокомпанијата ја продолжува суспензијата на сите летови до земјата до 13 јули.

Патниците со резервирани билети погодени од овие суспендирани летови кои ги направиле резервациите директно на wizzair.com или на мобилната апликација на авиокомпанијата, ќе бидат автоматски известени преку електронска порака. 120% од целата сума ќе им бидe автоматски префрлена на Wizz сметката на корисникот, и истите ќе можат да ги искористат во текот на наредните 24 месеци за купување на сите производи и услуги на Wizz Air. Патниците исто така можат да одберат опција за враќање на парите – за која треба подолго време да се реализира – и ќе бидат информирани за сите потребни чекори за трансфер на парите преку банка или преку картичка во посебна електронска порака. Во овој случај, патниците ќе можат да изберат 100% поврат на сумата. Патниците кои направиле резервација преку туристички агенции – вклучувајќи ги и онлајн туристичките агенции – треба да ја контактираат компанијата преку која ги купиле своите билети.

Wizz Air искрено се извинува за непријатностите со кои патниците се соочуваат како резултат на забраните за патување и ги уверува своите патници дека сигурноста и добросостојбата на патниците и екипажот останува нивен приоритет.

Следни Објави

Почина жена на 45 години: Нови 5 смртни случаи

Во последните 24 часа се направени 841 тестирање, а регистрирани се 103 нови случаи на ковид-19. – Скопје 46– Куманово 6– Штип 6– Прилеп 2– Тетово 17– Струга 9– Велес 3– Битола 1– Охрид 3– Кавадарци 1– Гостивар 1– Струмица 1– Свети Николе 1– Ресен 6 Починати се пет лица. […]