fbpx

Нов срам: Владата ја замени сликата од Германија, ама со слика од Франција

По скандалот приреден од Владата и Министерството за економија, кога го промовираа домашниот туризам со фотографија од местото Конигсе, Германија, па авторот на фотографијата напиша дека „умира од смеење додека Македонците се обидуваат да сфатат кое место е тоа“, надлежните рекоа дека ја исправиле грешката, пишува порталот „Економски“. Веројатно.

Сега го промовираат ваучерот за туризам од 6 000 денари со фотографија – погодувате – повторно од друга држава. Овој пат станува збор за езерото Анисе во Франција. Ова е промотивното фото на Министерството и Владата:

Ова е фотографија од истото место во Франција:

Следни Објави

Осум починати, нови случаи уште во неколку града

Во последните 24 часа се направени 1173 тестирања, а регистрирани се 134 нови случаи на ковид-19. -Скопје 97-Куманово 5-Прилеп 1-Тетово 11-Струга 3-Велес 1-Битола 1-Кавадарци 1-Крушево 2-Валандово 1-Кратово 1-Кичево 2-Ресен 7-Неготино 1 На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починаа три лица од Скопје, пациент (68г) хоспитализиран на 6 јуни, […]