fbpx

Диџеј Ицко од „Антена 5“ почина од коронавирус

„Путуј мајсторе, те сакам другарче“. Вака Александар Пејчиновски на „Фесјбук“ се прости од својот колега, диџеј Ицко (48), кој ја загуби битката со Ковид-19.

Човекот кој беше препознатлив на клупската сцена и една деценија заштитно лице на популарната радиостаница „Антена 5“ е сопруг и татко на две деца.

Можеби ќе ве интересира:

Моето дете е вонбрачно, не сум се мажела: Сузе проговори за животната драма

Следни Објави

Рапер, нека ти е светол патот: Панчо се прости од диџеј Ицко

Информацијата за прераната смрт на Ристо Меловски, познат како Диџеј Ицко, денеска ја вознемири јавноста, а болката ја споделија и повеќе негови колеги. Еден од нив е и Панчо од „ДНК“ со кого заедно работеа во „Антена 5“. – Колега, другар и човек кој во секое време беше спремен да […]