fbpx

Беше наша најбарана манекенка: По бракот во Србија се отсели во Норвешка

Најчесто во потрага по подобар живот, многу македонски манекенки кои до пред само десетина години беа меѓу најангажираните на домашната модна сцена, ги спакуваа куферите и засекогаш заминаа од нашата земја.

Меѓу нив е охриѓанката Милена Пројкоска која имаше само 17 години кога беше избрана за Мис на Македонија во 2002 година на шоуто што го организираше ревијата „Екран“. 

Тажниот живот на големиот заводник: Му беше зет на Тито, а сега едвај преживува

Оваа наша убавица со титула, во тоа време беше едно од најбараните лица во спотови и рекламни кампањи. Пројкоска одмана е веќе Ѓурковиќ. Се омажи во Нови Сад и има две деца, а од неодамна со семејството се пресели во Лилехамер, Норвешка.

Имав два абортуса: Миа проговори за бракот и за болното минато

Следни Објави

(ФОТО) Љубовта им цвета: Џамбазов ја објави најемотивната фотографија

Љубовта меѓу легендарниот актер и шоумен и нашата врвна алпинистка не е веќе нова вест, но откако врската и двајцата ја потврдија, публиката е желна за нивните заеднички моменти во дојранското село Сретеново, а и тие знаат како да ѝ удоволат. Два осамени врвови се сплотија: Илина проговори за љубовта […]