fbpx

Моите родители не ја прифаќаат врската со Бојан: Исповед на Марија од „Ај кју“

Забранета љубов

Пејачката на бендот „Ај Кју“, Марија Ивановска, првпат отворено проговори за нејзината тажна животна приказна.

Таа веќе четири години има формален однос со своите родители бидејќи, како што објаснува, тие не ја прифаќаат нејзината љубовна врска со колегата од групата, Бојан Трајковски.

– Мора да признаам дека нашиот однос е доста формален, ја снема таа блискост што ја имаше претходно – објаснува Ивановска.

Марија од 18 години живее самостојно, како што вели, сама чекори по трнливиот пат на животот, без поддршка од нејзините родители.

– Да би можела да го вратам времето повторно би постапила исто, но овојпат би била попаметна, зашто што нема да ги правам истите грешки по вторпат – нагласува таа за порталот„Точка“.

Следни Објави

(ФОТО) Годините се само број: Д-р Вело Марковски има двојно помлада сопруга

Докажаниот инфектолог Вело Марковски кој ги собра симпатиите и стана еден од омилените доктори откако почна кризата со коронавирусот, нема само интересни и поинакви ставови за справувањето со пандемијата, туку и води еден интересен и поинаков приватен живот. Марковски, инаку поранешен сопруг на пратеничката Ѓулистана Марковска, сега е во брак […]