fbpx

(ФОТО) Годините се само број: Д-р Вело Марковски има двојно помлада сопруга

Докажаниот инфектолог Вело Марковски кој ги собра симпатиите и стана еден од омилените доктори откако почна кризата со коронавирусот, нема само интересни и поинакви ставови за справувањето со пандемијата, туку и води еден интересен и поинаков приватен живот.

Марковски, инаку поранешен сопруг на пратеничката Ѓулистана Марковска, сега е во брак со речиси двојно помладата Евгенија со која имаат и син, пишува „Слободен печат“.

(ФОТО) Љубовта им цвета: Џамбазов ја објави најемотивната фотографија

Следни Објави

Итно е потребна крв А негатив за дете болно од леукемија

Пејачката Кристина Арнаудова на својот профил на „Фејсбук“ испрати апел за 14-годишно дете од Куманово кое боледувa од леукeмија и итно му е потребна крв од групата А Rh негатив. Сите граѓани кои се во можност да помогнат нека се јават на телефонскиот број 078/613 638 кај Јовица.