fbpx

Нови пет починати: Најнови вести за Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 776 тестирања, а регистрирани се 101 нов случај на ковид-19.

– Скопје 57
– Куманово 13
– Дебар 1
– Штип 3
– Тетово 19
– Струга 1
– Велес 1
– Битола 2
– Охрид 1
– Гостивар 1
– Ресен 2

Сестра со тешка клиничка слика, се штеди на заштитна опрема: Вработени сведочат за општ хаос во „8 септември“

Починати се 5 лица, еден од Скопје, двајца пациенти од Куманово, еден пациент од Струга и еден од Гостивар.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 22 оздравени пациенти.

– Скопје 11
– Тетово 10
– Велес 1

Досега во земјата се направени вкупно 51.160 тестирања на ковид -19.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 5106, бројката на оздравени пациенти е 1926, на починати е 238, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 2942.

Следни Објави

Објавено видео со Ден Дончев како прима пари

На Јутјуб каналот „Алибаба тредичи“, каде пред неколку дена беа објавени аудио-снимки од разговори во врска со „Рекет“, денеска се појавија нови „бомби“ и видео снимка од поранешниот директор на Фондот за здравство, Ден Дончев како прима пари, пишува порталот „24инфо“. На каналот по објавеното видео се објавени и три аудио […]