fbpx

(ФОТО) Ти си нашето сѐ: Порасна ќерката на Искра Трпева

Ќерката на познатата пејачка и професорка по соло-пеење, Искра Трпева Арсовска, наполни девет години.

„Насмевката нека биде твојот пријател цел живот. Ти си нашето сѐ. Мама и тато многу те сакаат. Среќна деветка мајкина“, напиша Искра под фотографијата со Ангела.

(ФОТО) Има две ќерки и син: Ова е семејството на македонската гувернерка

Следни Објави

Учителка од Неготино купи 21 срце за своите ученици и им ги однесе дома

Учителката Цанка Костова од основното училиште „Страшо Пинџур“ во Неготино одлучи на оригинален начин да ги изненади своите ученици кои последното тромесечије следеа настава од дома и со месеци ги немаше видено, пишува порталот „Деца.мк“. Поради мерките за заштита не можеше да ги гушне, но вистински ги израдува. – Точно […]