fbpx

(ФОТО) Маријан Стојаноски ќе стане татко

Некогашниот поп- пејач Маријан Стојаноски се ожени со својата долгогодишна девојка Наташа Каранџуловска. Со маски на лицето, покрај кејот на Вардар, Маријан и Наташа направија фотосесија, а сликите ги објавија на социјалните мрежи, пишува порталот „Репортер.мк“.

„Фамилија Стојаноски“, се пофали Маријан, а пријателите им честитаа и порачаа дека се многу романтични дури и во време на корона. Наташа, која е во поодмината бременост, носеше шарен фустан, а Маријан избра фармерки, кошула и палто.

Двојката се вери лани во декември.

Следни Објави

Најново за Ковид-19: Пациенти без овој витамин завршуваат фатално!

Речиси сите од хоспитализираните пациенти, позитивни на Ковид-19, кои имаат дефицит на витамин Д не преживуваат, покажала последната сериозна студија во Индонезија поврзана со коронавирусот, пишува „Дејли меил“. Тамошни експерти анализирале болнички податоци на 780 лица кои биле позитивни на SARS-CoV-2 и резултатите откриле дека дури 98,9 отсто од заразените […]