fbpx

Ѝ купил Ферари и луксузен стан: Македонскиот фудбалер не штеди за сопругата

Македонскиот фудбалер Дарко Тасевски на сопругата ѝ купил луксузен автомобил, постар модел на „Ферари“ кој наводно чини 100.000 евра и пентхаус на атрактивна локација во Софија за кој потрошил 250.000 евра, пишува бугарски „Викенд“, пренесува ММС.мк

Тасевски е во брак со поранешната мисица Романа Андонова која за автомобилот и самата се пофали на социјалните мрежи.

Нашиот спортист и неговата животна партнерка со која имаат три деца, се вратија во Бугарија по долгогодишен престој во Тајланд. Пред да се преселат, целата покуќнина ја донирале на сиромашни.

Штити од депресија, дури и од рак: Грчки народен лек од само 2 состојки

„Се вративме дома со неколку предмети за кои интимно сме врзани и со неколку парчиња гардероба“, им признала Ромина на бугарските медиуми.

Следни Објави

Згасна уште еден млад живот: Почина Илче од Ресен

На фејсбук-страницата на „Две лири“ ја соопштија тажната вест дека починал нивниот пријател Илче, пациентот од Ресен за кого имаше апели да се донира крвна плазма. „Почитувани сограѓани, со тешко срце прифаќаме дека нашиот пријател Илче денеска ја загуби борбата со Ковид-19. Тежината и тагата е преголема во оваа сурова […]