fbpx

Пукање во Сент Луис: Убиен е познат рапер

Раперот Хјуи од Сент Луис е убиен во пукање во кое е рането уште едно лице, соопштија тамошните власти.

Полицијата во соопштение за медиумите наведува дека инцидентот се случил пред 23 часот во четвртокот, пренесува АП.

Хјуи (32) стана познат по синглот Pop, Lock & Drop It од 2006 година, а видеото за оваа песна има преку 50 милиони прегледи на „јутјуб“.

Момчето на 21 година кое е рането е хоспитализирано и не е во животна опасност.

Следни Објави

Само од Тетово починаа шест лица: Поразителни бројки денес!

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа починати се 9 лица, шест пациенти од Тетово и тројца пациенти од Скопје. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина пациент од Скопје на возраст од 79 години. Во ГОБ „8 септември“ починати се две лица од Скопје, и […]