fbpx

Се самоуби на 16 години, фановите се шокирани

Тинејџерите во Индија, но и бројни обожаватели ширум светот се во шок по информацијата дека се самоубила Сија Какар, ѕвезда од социјалната мрежа „Тик Ток“.

Телото на 16-годишната девојка е пронајдено во нејзината соба во Делхи, а според неофицијални информации животот си го одзела со бесење.

Коронавирусот тешко опстанува во организмот со овие витамини!

Блиски пријатели и соработници на Сија велат дека не приметиле промена во нејзиното однесување и дека со нејзината менаџерка требале наскоро да ги соопштат детаљите за новиот проект на кој работела, а тоа е снимање на песна.

Таа стана позната на најактуелната платформа во моментов со нејзините видеа на кои танцува, а ја следеле повеќе од милион луѓе.

Следни Објави

Пукање во Сент Луис: Убиен е познат рапер

Раперот Хјуи од Сент Луис е убиен во пукање во кое е рането уште едно лице, соопштија тамошните власти. Полицијата во соопштение за медиумите наведува дека инцидентот се случил пред 23 часот во четвртокот, пренесува АП. Хјуи (32) стана познат по синглот Pop, Lock & Drop It од 2006 година, […]