fbpx

Не прашувајте, срце ми се кине: Синот на Весна се сели кај татко му

Популарната актерка Весна Петрушевска со емотивен статус на „Фејсбук“ најави дека нејзинот син Кирил се сели во Америка кадешто ќе живее со неговиот татко.

– Броиме ситно со Кирил кој ќе оди во Хјустон за да заврши гимназија и факултет. Тој е едно од децата кои сакаат да го освојат светот. Безброј пати го прашував дали е сигурен и секогаш без двоумење одговара потврдно. Немам подобра опција да му понудам во овие луди времиња. Не прашувајте, срце ми се кине. Убав на мајка. Го гушкам, плачам ко некоја задушна баба секој ден, а он ми вика: „Мамо мислев умрел некој, ме исплаши“. Ти и*ам животот.. ме насмеа дете – напиша Весна Бејби.

Можеби ќе ве интересира:

Ме остави бремена, едвај се спасив: Животната приказна на популарната водителка

Следни Објави

Конечно направени маски кои го уништуваат вирусот

Израелската компанија Olvitech разви нова генерација на маски за лице. Со изгледот не отстапуваат од класичните хируршки маски за една употреба, освен со бојата, но и материјалот од кои се изработени, а истиот содржи бакар оксид со антивирусни и со антибактериски својства. Маските ќе можат да се употребуваат повеќекратно додека […]