fbpx

Само од Тетово починаа шест лица: Поразителни бројки денес!

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа починати се 9 лица, шест пациенти од Тетово и тројца пациенти од Скопје.

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина пациент од Скопје на возраст од 79 години. Во ГОБ „8 септември“ починати се две лица од Скопје, и тоа на возраст 58 и 81 година и пациент од Тетово на возраст од 58 години. Во Тетово, пак, починати се пет лица на возраст 63, 60, 77, 72 и 69 години. 

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 5906, бројката на оздравени пациенти е 2236, на починати е 277, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3393. 

Во последните 24 часа се направени 1086 тестирања, а регистрирани се 150 нови случаи на ковид-19.

– Скопје 93
– Куманово 7
– Штип 3
– Прилеп 4
– Тетово 12
– Струга 3
– Битола 1
– Охрид 9
– Гостивар 3
– Кочани 1
– Кичево 8
– Ресен 5
– Неготино 1

Следни Објави

Не прашувајте, срце ми се кине: Синот на Весна се сели кај татко му

Популарната актерка Весна Петрушевска со емотивен статус на „Фејсбук“ најави дека нејзинот син Кирил се сели во Америка кадешто ќе живее со неговиот татко. – Броиме ситно со Кирил кој ќе оди во Хјустон за да заврши гимназија и факултет. Тој е едно од децата кои сакаат да го освојат […]