fbpx

По семејната трагедија повторно светлина: Благица Калева стана баба!

По сите тешки животни предизвици со кои се соочи, Благица Калева повторно има причина за среќа. Една од најдобрите вокалистки на домашната фолк-сцена стана баба, а радосната вест ја сподели и со пријателите на социјалните мрежи.

„За мојата најсакана внука Софија“ напиша Калева постирајќи интервју дадено за ММС.мк во кое открива дека внуката се родила на истиот датум кога пред две години триумфираше на „Фолк фест Валандово“ со емотивната балада „Горда мајка“ инспирирана токму од нејзиниот живот.

Оваа песна Калева ѝ ја посвети на ќерката Марија со која делат иста болка речиси две децении.

– Марија е мојот живот, мојата светлина во животот. За неа живеам и се борам – изјави во една прилика пејачката кога зборуваше за големата семејна трагедија која ѝ се случи пред 18 години кога во сообраќајна несреќа ги изгуби ќерката Викторија и сопругот Костадин.

Следни Објави

Хоспитализирани две деца позитивни на Ковид-19, четворица починаа

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 954 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје-64, Куманово-4, Дебар-4, Штип-2, Прилеп-2, Тетово-14, Струга-5, Битола-3, Охрид-7, Гостивар-2, Македонски Брод-1, Свети Николе-2, Кичево-5, Ресен-5. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 123 оздравени пациенти од: Скопје-17, Куманово-92, […]