fbpx

Рекорден број починати за еден ден

Во последните 24 часа регистрирани се 173 нови случаи на заболени од Ковид-19, а починати се 15 пациенти, потврдија од Институтот за „Плусинфо“.

Истовремено, 150 пациенти се излекувани.

Со ова вкупниот број позитивни случаи во земјава достигна 6625. Излекувани се 2784, а починале 321 пациенти.

Следни Објави

Лагата за вакцините и вистината за плазмата: Интервју со д-р Вело Марковски

Не сум убеден дека давањето на крвна плазма има значително влијание во оздравување од тешките и критични форми на КОВИД-19. Неопходни се издржани научни студии со вакви податоци, вели инфектологот Вело Марковски, во интервју за „Фактор“. Тој, исто така, смета дека некој што веќе се изборил со коронавирусот, не може […]