fbpx

Имам само една желба: Иван го живее својот втор живот

Иван Огњановски, 54-годишниот скопјанец со кој се испиша историја во македонското здравство, го живее својот втор живот. Првиот пациент што доби срце од починат донор секој ден на ехо ги слуша отчукувањата.

„На ехо ме ставаат и слушам дека не е пластика или некоја играчка“, вели Огњановски.

Раскажува дека има три сестри, Маријана, Елена и Бојана, кои на смени се 24 часа со него. Има една голема желба кога ќе излезе од болница, кога ќе оздрави да се запознае со Диневи.

– Јас сум член на нивното семејство – порачува тој.

Прилогот на телевизија „Сител“ погледнете го во продолжение:

Следни Објави

Тошиќ нападнат со нож: Сопругот на Карлеуша во шок

Поранешниот фудбалски репрезентативец на Србија, Душко Тошиќ, утрово е физички нападнат со камења додека џогирал на Калемегдан, дознава „Објектив“. За време на инцидентот, сопругот на музичката ѕвезда Јелена Карлеуша бил во друштво на Андреја Милутиновиќ, репрезентативен координатор за физичка подготовка и рехабилитација. Според првичните информации, еден од напаѓачите дури извадил […]