fbpx

Тошиќ нападнат со нож: Сопругот на Карлеуша во шок

Поранешниот фудбалски репрезентативец на Србија, Душко Тошиќ, утрово е физички нападнат со камења додека џогирал на Калемегдан, дознава „Објектив“.

За време на инцидентот, сопругот на музичката ѕвезда Јелена Карлеуша бил во друштво на Андреја Милутиновиќ, репрезентативен координатор за физичка подготовка и рехабилитација.

Според првичните информации, еден од напаѓачите дури извадил и нож, а наводно станува збор за тројца малолетници кои, од засега непознати причини, одлучиле да го нападнат Тошиќ.

За среќа, никој не е повреден.

Следни Објави

Почина пациент и од Крушево: Бројот на смртни случаи и натаму висок!

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1032 тестирања, а регистрирани се 115 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје-53, Куманово-4, Дебар-6, Штип-3, Прилеп-6, Тетово-8, Струга-13, Велес-1, Охрид-8, Гостивар-5, Пробиштип-1, Свети Николе-1, Кичево-4, Ресен-2. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 40 оздравени лица од: Скопје-26, Велес-2, Гостивар-3, […]