fbpx

(ФОТО) Скопјани ги пробаа новите автобуси

Новите автобуси на течен нафтен гас кои ги купи Град Скопје од утрово се пуштени во сообраќај.

Од Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП) велат дека станува збор за првите 25 од вкупно 33-те нови автобуси кои пристигнаа во Скопје во неколку фази.

Станува збор за автобуси на гас, за кои тендерот го доби „Ауто Хрватска ПСЦ“.

Следни Објави

Над 200 заразени за еден ден, расте и бројот на хоспитализирани

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1728 тестирања, а регистрирани се 205 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-60, Куманово-13, Дебар-17, Штип-10, Прилеп-2, Тетово-13, Струга-12, Велес-3, Битола-3, Охрид-1, Кавадарци-1, Гостивар-23, Струмица-1, Крушево-1, Пробиштип-2, Демир Хисар-2, Македонски Брод-1, Берово-1, Свети Николе-29, Кичево-7, Ресен-3. Денеска Институтот за јавно […]