fbpx

Нека ти е лесна земјата: Млад пејач почина од корона

Младиот пејач Срѓан Гајиќ почина од коронавирус, јавуваат српските медиуми. Неговите колеги со неверување ја примија оваа информација и масовно се простуваат од него на социјалните мрежи.

-Многу ми е жал. Најискрено сочуство до семејството. Нека ти е лесна земјата – напиша Јелена Гребец во својата објава на „Инстаграм“.

Таа пеела на неговата свадба, а неодамна имале и заеднички настап.

Следни Објави

(ФОТО) Елена: Сѐ повеќе ми фалиш тато!

Поп-ѕвездата Елена Ристеска со семејна фотографија и емотивна порака се потсети на својот татко кој прерано го напушти овој свет. „Немам веќе ни што да кажам.. 14-ти јули. Ќе ти беше роденден. Сѐ повеќе ми фалиш тато!“, напиша пејачката.