fbpx

(ФОТО) Фризурата на Белучи е хит: Со оваа боја и должина изгледајте 10 години помладо!

Со оваа фризура не може да погрешите. Одлично прилега на секоја форма на лице

Моника Белучи до неодамна имаше долга коса, кога одлучи да направи голема промена и драстично да ја скрати.

Фризурата којашто ја одбра одлично прилега на секоја форма на лице и со овој избор едноставно не можете да погрешите.

Освен што е апсолутен погодок за повозрасни жени кои ги прави да делуваат значително помлади, оваа фризура е и лесна за одржување и брзо се суши, што е особено важно за летниот период кога температурите се над 30 степени.

Доволно е да земете малку пена, со раце да ја „изгужвате“ и веќе следниот миг ќе имате заводлива фризура.

Следни Објави

Речиси 400 починати досега, не паѓа бројот на заразени во Свети Николе

Во последните 24 часа се направени 1382 тестирања, а регистрирани се 198 нови случаи на ковид-19. – Скопје 83– Куманово 12– Дебар 1– Штип 21– Прилеп 2– Тетово 9– Струга 3– Велес 2– Битола 11– Охрид 3– Гостивар 10– Радовиш 7– Кочани 1– Пробиштип 2– Демир Хисар 3– Свети Николе […]