fbpx

Неговиот ведар дух ќе остане меѓу нас: Почина Драган Силјановски

Денес парче душа од Металург замина од овој свет, денес нѐ напушти Драган Силјановски, претседател на Здружението РК МЕТАЛУРГ и човекот кој беше еден од најголемите поддржувачи на клубот и ракометот воопшто, информираат на официјалната страна на клубот.

Од денес неговото столче ќе остане празно, на трибините и во Управата, но неговиот ведар дух засекогаш ќе остане меѓу нас, ќе бидеме уште посилни и посложни, за да може некаде од горе да се гордее со нас и да се радува на нашиот успех, порачуваат од РК МЕТАЛУРГ.

„Во името на РК МЕТАЛУРГ и во мое лично име изразувам најдлабоко сочувство до фамилијата за прераната загуба. Денес е тажен ден за нашиот колектив. Тажен ден е за мене, загубив верен соработник и пријател. Не морав да погледнам на трибините за да знам дека е тука. Неговото присуство уште долго ќе го чувствуваме. Саканите и почитуваните никогаш не умираат. Секогаш во нашето срце, Драгче!“, напиша Зорица Блажевска. 

Следни Објави

Едвај чекам да го гушнам: Емилија од Прилеп за операцијата на двомесечниот син

Едвај чекам да го гушнам. Уште е на кислород, на машина. Лекарот вели дека операцијата поминала добро и сега се очекува полека да закрепне, вели Емилија Јованоска од Прилеп за своето синче Василиј кој во саботата имаше операција на срцето, информира порталот „ММС“. Зафатот го покрил фондот, но сѐ останато […]