fbpx

Трагедија: Светска шампионка се самоуби на 20 години

Јуниорска светска шампионка во уметничко лизгање почина на 20 години, пренесуваат светските медиуми. Јекатерина Александровскаја која последните години настапуваше за Австралија е пронајдена мртва во Москва, а според првичните наоди на истрагата станува збор за самоубиство.

Во изјава за агенцијата „Тас С“, неименуван извор од полициските служби открива дека телото на Александровскаја е пронајдено во близина на нејзината куќа и дека поради претрпени физички повреди спортистката и претходно имала обид да се самоубие.

Јекатерина е поранешна репрезентативка на Русија која од 2016 година се натпреваруваше под знамето на Австралија. На оваа земја во 2017 година во натпреварите за двојки со колегата Хари Виндзор ѝ ја донесе светската јуниорска титула.

Следни Објави

Нови 6 случаи во Гевгелија, дури 60 во Штип: Бројот на позитивни нагло порасна

Во последните 24 часа се направени 1700 тестирања, а регистрирани се 241 нови случаи на ковид-19. – Скопје 73– Куманово 10– Дебар 1– Штип 60– Прилеп 5– Тетово 32– Струга 3– Велес 1– Битола 3– Охрид 2– Гостивар 14– Гевгелија 6– Струмица 4– Крива Паланка 3– Радовиш 3– Крушево 1– […]