fbpx

Додека лумпуваа во Струмица, во „8 септември“ почина пациент на 34 години

Пандемијата е во полн ек, а забавите по ноќните клубови во државата се масовни, без никакво почитување на мерките за заштита.

И додека младите се „журкаат“ на Ѓоко Јовиќ во Струмица или додека на тапанарот му лепат стотки на чело на ромска свадба во Велес, во ГОБ „8 септември“ починаа пет пациенти, од кои најмладиот имаше само 34 години.

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починаа двајца пациенти на возраст од 70 и 93 години. Во ГОБ „8 септември“ починати се пет лица на возраст 34, 45, 78 и 87 години, а кај 62 годишен пациент, вирусот е потврден постмортем. Во КБ Тетово почина пациент на 78 години.

Следни Објави

(ФОТО) Сузе руши стереотипи: На 51 тренира кикбокс во бикини

Сузана Турунџиева дефинитивно руши стереотипи кога се во прашање жените на нејзина возраст. Иако во март наполни 51 година, познатата пејачка, водителка и писателка често на социјалните мрежи ни покажува дека се чувствува, а богами и изгледа речиси двојно помладо. Со последната нејзина објава на „Фејсбук“ навистина пријатно ги изненади […]