fbpx

(ФОТО) Сузе руши стереотипи: На 51 тренира кикбокс во бикини

Сузана Турунџиева дефинитивно руши стереотипи кога се во прашање жените на нејзина возраст. Иако во март наполни 51 година, познатата пејачка, водителка и писателка често на социјалните мрежи ни покажува дека се чувствува, а богами и изгледа речиси двојно помладо.

Со последната нејзина објава на „Фејсбук“ навистина пријатно ги изненади фановите.

Под фотографијата напиша: Ако ти бапнам една в глА, ќе вииш от кај течи ДрагОоро – стара битолска!

Ние, богами нема што да додадеме..

Ј.П.

Следни Објави

Позајмените пари ќе завршат до септември, бидете одговорни

Главниот советник на Управниот одбор на Стопанска комора на Македонија за економски прашања, Зоан Јовановски, со објава на социјалните мрежи им порача на граѓаните дека мора да почнат ги почитуваат мерките против Ковид-19. Според него, со продолжувањето на здравствената криза сѐ повеќе тоне и економијата. Јовановски открива дека државата има […]