fbpx

(ФОТО) Свадба за најблиските: Се ожени Стоилов!

Ракометарот Стојанче Стоилов денес ѝ кажа „ДА“ на својата избраничка Деница со која наскоро ќе се остварат и во улогата на родители, информира порталот „Убавина и здравје“.

Младенците планирале голема свадба, но поради пандемијата со коронавирус направиле мала забава за најблиските и семејството и склучиле граѓански брак.

Столе и Деница се во врска една година, а неговата избраничка по професија е уметница.

Следни Објави

Дома полесно ќе се заразиме, отколку надвор: Најново истражување за корона!

Епидемиолози од Јужна Кореја тврдар дека поголема е шансата со коронавирус да се заразите дома, отколку надвор. Тоа го покажало најновото истражување објавено од Американскиот центар за контрола и превенција од болести, врз основа на прегледани 5.706 заразени луѓе и повеќе од 59.000 кои биле во контакт со нив. Всушност, […]