fbpx

Нови пет починати во Скопје, во Штип сѐ уште критично

Во последните 24 часа се направени 1535 тестирања, а регистрирани се 129 нови случаи на ковид-19 во:

-Скопје 45
-Куманово 7
-Дебар 1
-Штип 25
-Прилеп 4
-Тетово 9
-Струга 5
-Битола 6
-Охрид 3
-Кавадарци 1
-Гостивар 9
-Кочани 3
-Демир Хисар 1
-Делчево 1
-Свети Николе 3
-Кичево 6

Починати се 6 лица, пет пациенти од Скопје и еден од Струга.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 109 оздравени пациенти од:

-Скопје 60
-Куманово 7
-Штип 16
-Прилеп 1
-Тетово 12
-Велес 4
-Кавадарци 2
-Гостивар 6
-Виница 1

Досега во земјата се направени вкупно 92550 тестирања на ковид -19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 9797, бројката на оздравени пациенти е 5254, на починати е 451, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 4092.

Следни Објави

Животот ѝ стана пекол: Еве каде исчезна Марија од „Жикина династија“

Актерката Риалда Кадриќ освои многу срца како кај помладата, така и кај повозрасната публика, а се прослави во култниот серијал „Жикина династија“. Првата улога ја доби токму во првиот филм од 1978 година, кога на свои 15 години ѝ беше доверен ликот на Марија, големата љубов на Бобо во „Луди […]