fbpx

Ја загуби љубовта на својот живот: Пејачката си ја отвори душата

Познатата српска пејачка Снежана Ѓуришиќ неодамна се присети на најтажните моменти кои, како што вели, ги доживеала занимавајќи се со оваа професија.

– Имаше моменти кога сакав да се откажам од сѐ. Да се откажам од работата која ја сакам најмногу на светот. Бев на сцена кога брат ми почина. Тоа се очајни моменти кои не се опишуваат со зборови – откри Ѓуришиќ.

Вели дека најтешко ѝ било во деновите кога морала да биде суров професионалец, иако не ѝ се ни живеело.

– Максимално да ја испочитувате публиката додека преживувате пекол. За жал, тоа е лошата страна на нашата професија – раскажа таа.

Следни Објави

Нови 20 заразени во Куманово, нема починати

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1077 тестирања, а регистрирани се 152 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-39, Куманово-20, Дебар-8, Штип-14, Прилеп-1, Тетово-9, Струга-13, Битола-5, Охрид-3, Кавадарци-5, Гостивар-15, Гевгелија-3, Струмица-4, Радовиш-1, Кочани-1, Демир Хисар-2, Македонски Брод-2, Делчево-3, Кратово-1, Свети Николе-1, Кичево-2. Денеска Институтот за јавно […]