fbpx

Уште една трагедија во семејството Шаулиќ

Пејачката Илда Шаулиќ го загуби бебето, пренесоа сите српски медиуми. Таа и нејзиниот сопруг Бојан Вучковиќ беа крајно среќни со бременоста, но за жал се случи оваа голема загуба.

Семејството Шаулиќ беше многу среќно поради приновата. Среќа која им ги оттгрна мислите од тагата по заминувањето на фолк-легендата Шабан Шаулиќ кој минатата година загина во сообраќајна несреќа во Германија.

Илда неодамна објави дека е позитивна на коронавирус. Таа веќе има една ќерка, тригодишната Ема.

Следни Објави

Вирусот ќе заврши на два начина: Предупредување од инфектологот Пелемиш

Реномираниот српски инфектолог Мијомир Пелемиш порачува дека пандемијата на коронавирус ќе заврши на два начина. Или ќе исчезне, што за него е помалку веројатно, или само со имунизација на населението. Тој смета дека колективниот имунитет не помага и според него тоа не може да биде спас од пандемијата која веќе […]