fbpx

Има само 23 години: Која студентка ќе седне во македонското Собрание?

Иако сум млада, имам 23 години, моја најголема грижа е тоа што младите од нашата земја, повеќето дипломирани, заминуваат во западните земји, вели во изјава за ТВ 21 студентката Артина Ќазими која обезбеди место во најновиот состав на македонското Собрание.

Вели дека со своите способности и со помош од институциите ќе се обиде да го запре иселувањето и секој млад човек да се вработи во татковината и на соодветно место.

Ќазими е од редовите на колацијата Алијанса/Алтернатива, а доаѓа од гостиварски Добри Дол.

Следни Објави

Цветанов: Кога почнувам врска со жена во вистинска смисла на зборот, јавно ја објавувам

Поранешниот директор на Агенцијата за спречување перење пари и финансирање тероризам, Ване Цветанов, пријатно ги изненади пријателите на „Фејсбук“ споделувајќи детали од својот приватен живот. Преку фотографии споделени на социјалните мрежи тој откри дека е во врска со поранешната манекенка и модел Дунафка Трифуновска. – Во принцип ретко објавувам приватни […]