fbpx

Луксузен објект со огромен парк: Еве како ќе изгледа новиот трговски во Скопје!

Трговскиот центар East Gate кој се гради на местото на поранешниот Скопски Саем ќе биде најголем во регионот. Најавено е дека ќе ја има најголемата „Зара“ во регионот на површина од 4.700 метри квадратни.

Четириесет проценти од површината во шопинг центарот ќе биде со 20 нови светски брендови кои досега не се присутни во државата, а ги има во земјите од Централноисточна Европа.

Како ќе изгледа новиот трговски центар во метрополата кој се очекува да биде завршен до ноември наредната година, погледнете во продолжение!

Следни Објави

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Вака коронавирусот живее во вода!

Докажано е дека вирусот не се размножува во дехлорирана и солена вода, но може да се зачува, пренесува руската агенција ТАСС Експерти од рускиот Државен истражувачки центар за вирусологија и биотехнологија „Вектор“ спровеле истражување за можноста на коронавирусот да живее во вода. Околу 99,9 проценти од неговите честички умираат на […]