fbpx

(ФОТО) Таа е сѐ што немам: Џамбазов емотивен за роденденот на Илина

Игор Џамбазов со емотивна порака ѝ го честита роденденот на саканата Илина Арсова. Двојката која со месеци уживаше во природата на дојранското село Сретеново моментално се наоѓа во селото Јанче каде докажаната алпинистка и уметница одлучи да го прослави денешниот ден.

– Таа е сѐ што имам. Таа е сѐ што немам. Таа денес полни 38 лета. Среќен роденден, среќо моја! – напиша Џамбазов на „Инстаграм“ под фотографијата што ја објави.

Можеби ќе ве интересира:

Кога таа се качува, тишината се слуша: И Џамбазов се отвори за Илина

Два осамени врвови се сплотија: Илина проговори за љубовта со Џамбазов

Следни Објави

Пациент од Скопје почина на само 34 години

Во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: – Скопје 36– Куманово 11– Дебар 2– Штип 11– Прилеп 1– Тетово 14– Струга 8– Велес 4– Битола 2– Кавадарци 5– Гостивар 16– Струмица 1– Крушево 1– Кочани 1– Пробиштип 2– Македонски Брод […]