fbpx

Ајан го победи ракот, силно заѕвони на Детска клиника

За Нова година Ајан на министерот Венко Филипче му шепна дека има само една желба – да си оди дома!

Токму тоа и се случи! Ајан го победи ракот!

– Овој свет постои оти низ него трчаат и растат децата. Конечно и Ајан истрча, со нетрпение ѕвонеше на ѕвончето колку што може посилно, да слушнат сите дека оздраве и дека победи и дека сега ништо нема да го сопре! Браво Ајан! – е пораката од Детска клиника која ни го разубави денот.


Следни Објави

(ФОТО) Татко по вторпат: Се роди Мона Франц Крстевски!

Музичарот Владимир Крстевски-Франц по вторпат стана татко. На својот профил на „Фејсбук“ поранешниот член на „Нокаут“ објави дека на 31 јули се родила неговата втора ќерка. На 31 јули 2020 се роди нашата втора ќерка Мона Франц Крстевски. Ти посакуваме добредојде на овој свет и ти посакуваме да те сака […]