fbpx

Нѐ напушти прекрасна душа: Сите се простуваат од Анета

Популарните српски водителки Јована Јоксимовиќ и Маја Николиќ денес се простија со новинарката Анета Радивојевиќ која после долго и тешко боледување почина на 55 години.

„Нѐ напушти прекрасна душа, немам зборови“, напиша на социјалните мрежи Николиќ.

Се огласи и сопругата на Жељко Јоксимовиќ.

– Храбра и достоинствена. Збогум! – напиша таа на „Инстаграм“.

Анета своето богато новинарско искуство го стекна во печатените медиуми. Подоцна се префрли во информативната програма на РТВ5 во Ниш каде беше генерален директор и уредник. Од 2011 година се приклучи во тимот на телевизија Прва.

Следни Објави

Стигнавме до 500 починати

Во последните 24 часа се направени 689 тестирања, а регистрирани се 74 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 14-Куманово 8-Штип 13-Струга 1-Кавадарци 3-Гостивар 22-Кочани 1-Берово 3-Виница 4-Свети Николе 3-Кичево 2 Починати се 3 лица, пациент од Битола, пациент од Демир Хисар и пациент од Скопје. Денеска Институтот за јавно здравје […]