fbpx

Мое е да станам, останатото е на Господ: Почина Исидора Бјелица

Почина писателката Исидора Бјелица на 52 години. Информацијата ја потврди нејзината сестра.

Српскиот портал „Ало“ дознава дека популарната уметница починала во нејзиниот стан во Нов Београд.

Бјелица беше честа гостинка во нашата земја. Препознатлива по уникатниот стил и со неверојтна позитивна енергија и дух, иако со години боледуваше од канцер. Се лекуваше и во една наша позната приватна болница.

– Секогаш верувам во невозможното и знам дека секогаш кога ќе паднам треба да станам. Колку и да ме удира животот, јас ќе го ставам најдобриот шешир, ќе соберам сила и ќе станам. Мое е да станам, останатото е на Господ – изјави таа во едно интервју.

Следни Објави

Последните денови ги поминала во Скопје: Нови детали за смртта на Бјелица

Се врати од Македонија каде се лекуваше последните години, велат блиски пријатели на Исидора Бјелица која почина на 52-годишна возраст. – Вчера допатува од Скопје и веднаш ја однесоа во болница кадешто почина – вели извор за „Блиц“. Бјелица беше честа гостинка во нашата земја. Препознатлива по уникатниот стил и […]