fbpx

Последните денови ги поминала во Скопје: Нови детали за смртта на Бјелица

Се врати од Македонија каде се лекуваше последните години, велат блиски пријатели на Исидора Бјелица која почина на 52-годишна возраст.

– Вчера допатува од Скопје и веднаш ја однесоа во болница кадешто почина – вели извор за „Блиц“.

Бјелица беше честа гостинка во нашата земја. Препознатлива по уникатниот стил и со неверојтна позитивна енергија и дух, иако со години боледуваше од канцер.

– Секогаш верувам во невозможното и знам дека секогаш кога ќе паднам треба да станам. Колку и да ме удира животот, јас ќе го ставам најдобриот шешир, ќе соберам сила и ќе станам. Мое е да станам, останатото е на Господ – изјави таа во едно интервју.

Следни Објави

Една Македонка ја спореди со Грејс Кели: Мудри мисли од Бјелица

Регионот тагува по Исидора Бјелица, српска писателка и драматург со богата кариера, жена-борец, дама со уникатен стил кога е модата во прашање, лавица без влакна на јазикот.. Во продолжение ве потсетуваме на некои нејзини мудри мисли кои со задоволство ги споделувавме на социјалните мрежи. * Кога ќе ги отворам очите […]