fbpx

Потресни фотографии и видеа: Молете се за Бејрут!

По страшната експлозија во Бејрут во која починаа најмалку 100 лица и која предизвика огромна материјална штета, постојано се објавуваат потресни фотографии и видеа.

Експлозијата уништи голем дел од градското пристаниште. Делови од либанскиот главен град се срамнети со земја, разурнати се десетици згради, а повеќе од 300 илјади жители останаа без своите домови.

Фото: АФП, Ројтерс, социјални мрежи

Следни Објави

Д-р Стојанов предупредува: Подгответе се за четирицифрени бројки на заразени

Епидемиологот, д-р Александар Стојанов, директор на Центарот за Јавно здравје и член на Комисијата за заразни болести, предупредува дека со непослушноста на граѓаните може да ни се случуваат и четирицифрени бројки на инфицирани со Ковид-19 на дневна основа, нагласувајќи дека во нашава земја сериозно недостасуваат казни. – Крајно сум разочаран […]