fbpx

(ВИДЕО) Македонски актер се ожени на море

Македонски актер Жарко Димоски го изговори судбоносното „ДА“ далеку од дома во опуштена атмосфера.

Заштитното лице на Театар Комедија се ожени во Ровињ, Хрватска, а неговата избраничка е Андреа Јосифова.

Следни Објави

Се одложува стартот на учебната година

Сѐ додека не се формира Владата, нема да стартува ниту новата учебна година, велат од Комисијата за заразни болести за Фактор. На денешниот состанок присуствувал и министерот за образование, Арбер Адеми, и генералниот став на МОН е училиштата да ги отворат вратите за учениците, односно образовниот процес да се одвива […]