fbpx

Руски лекар: Ако се вакцинирате, никако не правете го ова!

Алкохолот не треба да се конзумира на денот на вакцинирање против инфекција со коронавирус, бидејќи може да го ослабне имунитетот и ефектот на вакцината. Ова за РИА Новости го објави Евгениј Брун, главниот специјалист за наркологија при Министерството за здравство на Руската Федерација.

– Мислам дека ниту еден лек, вклучително и вакцината против коронавирус, не е компатибилен со алкохол, бидејќи на прво место тоа е токсичен ефект, ослабен имунолошки систем и ослабена вакцина – вели Брун.

Руското Министерство за здравство ја регистрираше првата вакцина во светот за спречување на Ковид-19, изработена од Националниот истражувачки центар за епидемиологија и микробиологија во Гамалеја, во соработка со рускиот фонд за директни инвестиции.

Следни Објави

На моите синови им е забрането да ми се насмеат: Потресна исповед на Тања Савиќ

Тања Савиќ одлучи да проговори за мрачната страна од приватниот живот и конечно да раскаже за голготата низ која поминува откако нејзиниот сопруг Душан Јованчевиќ, наводно без нејзина согласност, ги однел децата во Австралија. Популарната пејачка со солзи во очите раскажа за пеколот низ кој поминува. – На моите синови […]