fbpx

До трето одделение во училиште, останатите онлајн

Настава со физичко присуство за учениците до трето одделение, останатите ќе учат од дома.

Ова го предлага Комисијата за заразни болести на утринскиот состанок со претставници на МОН, пренесува Сител.

Преговорите за конечна одлука траат веќе неколку дена и во наредниот период ќе биде познато дали ќе биде прифатен овој предлог.

Следни Објави

Хоспитализирани пет деца, починаа уште два пациента

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1848 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-48, Куманово-21, Дебар-2, Штип-15, Прилеп-1, Струга-1, Битола-7, Кавадарци-9, Гостивар-4, Гевгелија-1, Струмица-4, Кочани-4, Пробиштип-2, Демир Хисар-1, Македонски Брод-4, Берово-1, Виница-7, Свети Николе-3, Кичево-5, Неготино-1. Денеска Институтот за јавно здравје […]